Fryzury slubne

Fryzury slubne

Fryzury slubne

Fryzura ślubna to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów ślubnej stylizacji. Decydując się na ślubne upięcie panna młoda powinna nie tylko sugerować się tym, czy fryzura jej się podoba ale także tym, czy będzie trwała i przede wszystkim- wygodna. Ślub to okazja, która wymaga od nas elegancji i stylu, nie możemy zatem pozwolić sobie na zbyt wymyślną i nietuzinkową fryzurę.

Najczęstszymi upięciami ślubnymi są koki, które nie tylko elegancko się prezentują ale także są wygodne- zwłaszcza, jeśli mamy welon. Wydawać by się mogło, że kok to nieco banalna fryzura, która jest niezbyt chętnie wybierana przez przyszłe panny młode. Nic bardziej mylnego. Kok stanowi niewątpliwy i niezmienny hit wśród ślubnych upięć. Równie popularne są upięcia w formie warkoczy- popularny dobieraniec, francuz, czy nieco bardziej wyrazisty wianek- tego typu upięcia są wyjątkowo kobiece! Jeśli jednak zarówno kok, jak i warkocz wydaje nam się zbyt pospolity, warto nieco urozmaicić ślubne upięcie.

W tym celu możemy pokusić się o zrobienie koka z dwóch warkoczy, co da ciekawy efekt. Możemy także ozdobić upięcie, sprawiając, że nabierze ono charakteru i wyjątkowości. Jeśli preferujesz romantyczny, bardzo kobiecy styl, do upiętego koka dodaj kwiat, który nada fryzurze delikatności. Jeśli zaś preferujesz bardziej stonowane i eleganckie zdobienia, możesz pokusić się o przypięcie spinki, która nie będzie zbytnio rzucać się w oczy, jednak będzie z pewnością stanowiła ciekawy dodatek do fryzury.

Wybierając ślubną fryzurę należy przede wszystkim pamiętać o tym, by współgrała z suknią i makijażem, a także, by była odpowiednio wytrzymała i wygodna.

Artykuł dzięki: